Branża beauty w social media – wskazówki, które musisz poznać

Branża beauty w social media - wskazówki, które musisz poznać

Czy wiesz, że niemal każda kosmetyczka czy fryzjerka po dodaniu w mediach społecznościowych wpisu ma przynajmniej jedno zapytanie o usługę, termin lub cenę? Popularność social media rośnie i nie jest już tajemnicą, że media społecznościowe są integralną częścią strategii marketingowej praktycznie każdej marki, nie tylko z branży beauty. Potencjał tego kanału jest ogromny, dlatego warto wiedzieć, jak go wykorzystać. Co musisz wiedzieć, aby Twoje profile w social mediach były skuteczne?

Social media w branży beauty

Branża beauty (fryzjerska, kosmetyczna, medycyny estetycznej, SPA&Wellness) to jedna z mających najbardziej kreatywne możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie social media. Firmy mogą wykorzystywać design, efekty wizualne, konkursy, przewodniki po produktach czy branżowe porady, aby każdego dnia angażować klientów i poszerzać swoje zasięgi. Niezwykle ważny jest aspekt wizualny – salony beauty powinny wzbudzać zainteresowanie i zachęcać klientów do zakupu za pomocą atrakcyjnej wizualizacji produktów. Mogą korzystać np. z wyszukanych scenerii czy grafik przedstawiających stosowanie kosmetyków przez prawdziwych klientów. Treści powinny być jednak spójne z głównymi założeniami komunikacji marki. Obok warstwy wizualnej ważny jest też język korzyści, czyli prezentowanie produktów i usług w taki sposób, który przedstawia wartość, jaką otrzyma klient, korzystając z danej oferty. Z tego powodu w mediach społecznościowych ogromną popularnością cieszą się tutoriale na temat wykonania krok po kroku konkretnych czynności czy też profesjonalne triki, które pomagają użytkownikom czuć się atrakcyjnie. Podsumowując, możliwości prezentowania treści w mediach społecznościowych firm z branży beauty są naprawdę ogromne i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach trend ten będzie się utrzymywał.

Social media w branży beauty – najlepsze praktyki

Skoro wiesz już, dlaczego profile w mediach społecznościowych to absolutny must-have, przejdźmy do części, w której wytłumaczymy, jak prowadzić takie profile z pewnym sukcesem.

  1. Systematyczność to podstawa. Nie wystarczy założyć konta i opublikować jednego wpisu. Bycie obecnym w social mediach to codzienna praca, zobowiązanie, którym budujesz relację ze swoimi odbiorcami. Możesz zacząć od publikowania swoich prac – ważne, aby regularnie nawiązywać kontakt z użytkownikami.
  2. Interakcja jest kluczowa. Obecność w internecie to nie tylko publikowanie, to również reagowanie na to, co robią użytkownicy. Dziękuj za pozytywne opinie, przyjmuj feedback – dzięki temu powiększysz zasięgi i zaczniesz budować społeczność wokół swojego salonu.
  3. Pokaż kim jesteś i co potrafisz. Opowiedz o tym, co Cię wyróżnia i co możesz dać od siebie innym. Użytkownicy doceniają osoby, które dzielą się swoją wiedzą z innymi. Gdy dajesz się poznać, zmniejszasz barierę z odbiorcami po drugiej stronie ekranu.
  4. Pomyśl o współpracy z influencerem. Znane osoby przyciągają nowych użytkowników, zwiększając tym samym zasięgi i rozpoznawalność marek. Branża kosmetyczna, ze względu na swoją specyfiką, jest mocno powiązana z influencer marketingiem. Jeśli Twój salon zostanie polecony przez lokalnego influencera, możesz liczyć na szybką poprawę statystyk i wzrost polubień!.
  5. Zainwestuj w video marketing. Takie treści są chętniej oglądane i udostępniane przez użytkowników.
  6. Wspieraj się odpowiednimi narzędziami, dzięki którym zarządzanie salonem beauty będzie prostsze i bardziej efektywne. Jeśli chcesz maksymalnie zautomatyzować rezerwacje wizyt i ułatwić organizowanie pracy, na pewno przyda Ci się profesjonalny system rezerwacji wizyt online.

eBeauty Planner dla jeszcze lepszej obsługi

Gdy już dzięki obecności w mediach społecznościowych, w Twoim salonie pojawią się klienci, nie zapomnij o ciągłym podnoszeniu jakości usług. Warto wspomóc się systemami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o branży beauty. Jednym z nich jest eBeauty Planner – nowoczesne rozwiązanie dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz gabinetów z branży medycznej. Dzięki wygodnej i łatwej w obsłudze platformie klienci mogą dokonywać rezerwacji wizyt 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nie musisz odbierać wielu telefonów dziennie, a dodatkowo unikasz błędów, które często wynikają z prowadzenia papierowego kalendarza.

Zautomatyzuj pracę w swoim salonie lub gabinecie z intuicyjną platformą eBeauty Planner i buduj zupełnie nową jakość usług. Wypróbuj eBeauty Planner za darmo przez 14-dni!